Enca thumbon/boll u morët me llafe goje shijoni verën bëni pushime

news
Advertisement

Këngëtarja shumë e përfolur, Enca Haxhia, i shijon gjithmonë pushimet. Kjo ka bërë që së fundmi, ajo të ndajë edhe disa këshilla me ndjekësit e saj.

Advertisement

Përmes disa postimeve në Instastory, këngëtarja ka bërë thirrje që lekët nuk janë asgjë para kujtimeve që njeriu krijon nga momentet e bukura të jetës.

Sipas Encës, gjithçka që domosdoshmërisht nuk duhet bërë është të jesh sllav i punës, por të shijosh ditët e pushimit.

“Lekët shkojnë dhe vijnë por koha jo, dhe ti s’do të jesh kurre kaq i/e re sa sot, ndaj:

Bëji ato pushimet për shtatë palë qejfe, lëre telefonin, jeto të tashmen, kujdesu për shëndetin mendor dhe shpirtëror.

Nuk kam asnjë respekt për njerëzit që nuk bëjnë pushime. Sidomos nëse jeni duke bërë para.

Do të thotë që ju jeni një skllav i punës tuaj, një skllav i parave.

Nuk ka justifikime për mospushime! Ju domosdoshmërisht duhen shumë lekë; merr shoqen të dashuri, familjen ose shko te tekpull.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.