Familja kosovare që po shkonte drejt Zvicrës rrahet nga serbët në veri

news
Advertisement

Situata në veriun e Kosovës është tensionuar tejmase në prag të hyrjes në fuqi të vendimit të qeverisë së Kosovës për reciprocitet.

Advertisement

Strukturat paralele në veri të vendit Kanë bllokuar rrugët.

Veriu.info mëson nga burimet e saj se një familje kosovare është ndaluar në pjesën veriore të vendit teksa po udhëtonin drejt Zvicrës pasi kishin kaluar pushimet në Kosovë.

Veriu.info mëson se kjo familje kosovare është rrahur nga serbët që kanë dalë në rrugë, dhe u është vjedhur vetura.

3 persona të rritur dhe dy fëmijë po trajtohen në Spitalin e Mitrovicës./Veriu.info

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.