Автомобил се запали во центарот на Скопје

news
Advertisement

Возило марка „Опел“ попладнево се запали во центарот на Скопје, на булеварот спроти Владата.

Advertisement

За гаснење на огнот, што го зафати возилото некаде околу 14 часот, интервенираше едно противпожарно возило.

Поради пожарот полицијата го блокира сообраќајот на булеварот „Илинден“ кон мостот Гоце Делчев.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.