Ни трага ни глас – Исчезна тинејџер од Скопје

Исчезна тинејџер од Скопје Вчера во 08.30 часот во Полициската станица Гази Баба од СОС Детско село било пријавено дека од установата се оддалечил нивниот штитеник Т.П.(17) кој и претходно се оддалечувал и бил враќан. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Read more

Прво тепале кенлер, после направиле хаос во паркингот пред ресторанот

Инцидент во ресторан во Струга: Искршени возила, претепан вработен… Ноќеска во 00.30 часот, во угостителски објект во струшката населба „Езерски лозја“, лишени од слобода се С.К.(36) и Б.С.(38), двајцата од Струга. Тие претходно во објектот предизвикале вербална расправија со присутните гости, а потоа, пред објектот оштетиле неколку возила и физички го нападнале и повредиле вработениот […]

Read more

Битола: Полицијата заплени поголема количина на различни дроги, таблети, ваги…,

Претреси во Битола- приведени двајца дилери На 12.04.2024 од страна на полициски службеници од СВР Битола лишени се од слобода О.П. и О.Н.(38), двајцата од Битола. Имено, со наредба од Основен суд Битола, извршен е претрес во домот и помошните простории кои ги користи лицето О.П. од Битола, при што се пронајдени и одземени марихуана, […]

Read more

МУ КАЖА 2 ЗБОРА, ПА ГО ЗАСТРЕЛА СО 1 КУРШУМ. Полицајката која го усмрти напаѓачот од Сиднеј е хероина, велат австралиските власти

МУ КАЖА 2 ЗБОРА, ПА ГО ЗАСТРЕЛА СО 1 КУРШУМ Полицајката која го усмрти напаѓачот од Сиднеј е хероина, велат австралиските власти Таа беше доведена во ситуација да мора да го убие. Таа го направи тоа толку мирно. Таа беше неверојатна, изјавил очевидец за „news.com.au“. Херојството на полицајката го потврди и претставникот на австралиската полиција […]

Read more

Почина мајката на бебето повредено во нападот, сведоци опишуваат како очајнички се борела да си го спаси детето

Почина мајката на бебето повредено во нападот во Сиднеј, сведоци опишуваат како очајнички се борела да си го спаси детето Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож во трговскиот центар Вестфилд Бонди Џанкшн на истокот на […]

Read more

Пукањето во Тетово е поврзанио со убиството и ранувањето на двајца браќа на почетокот на годинава

Пукањето во Тетово, поврзано со убиството и ранувањето на двајца браќа на почетокот на годинава Полицијата трага по две лица кои ноќеска околу полноќ пукаа во куќа во Тетово, на улицата „Илинден“. Повредени нема освен материјална штета. Тетовската полиција соопшти дека го пронашла автомобилот за кој се сомневаат дека го користеле напаѓачите, додека два часа […]

Read more

Полицијата вчера привела двајца тинејџери во општина Аеродром

Полицијата вчера привела двајца тинејџери во општина Аеродром „Вчера во 21.10 часот на подрачјето на општина Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Д.(19) и Т.Ш.(18), двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана“, информираат од МВР. По целосно документирање на случајот ќе […]

Read more

Боксови и клоци за обезбедувањето на гинеколошката болница во Чаир

Боксови и клоци за обезбедувањето на гинеколошката болница во Чаир Група граѓани го претепале обезбедувањето на Гинеколошката болница во Чаир. КланМакедони дознава дека тепањето резултирало со вербална пресметка која странките ја имале однапред, која потоа кулминирала со физичка пресметка. Наместо настанот, се појави политика.

Read more

Kривична пријава за полицаец од Гевгелија

Ја злоупотребил службата: кривична пријава за полицаец од Гевгелија Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе кривична пријава против З.Л., полициски службеник во Регионалниот центар за гранични работи Југ, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „несовесно […]

Read more

Полицијата го пронајде возилото од кое било пукано синоќа во Тетово

Полицијата го пронајде возилото од кое било пукано синоќа во Тетово Возилото марка „фолксваген поло“ било пронајдено речиси три часа по пукањето на регионалниот пат Тетово – Попова Шапка Тетовската полиција преку соопштение информира дека возилото, кое било користено при синоќешното пукање на булеварот „Илинден“ во Тетово, било пронајдено доцна синоќа на патот Тетово-Попова Шапка. […]

Read more