ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу двајца Српски политичари. Причината ќе ве изненади

news
Advertisement

 

Advertisement

Двајца општински советници во Апатиа, Србија, се степале среде град. Дејан Бачиќ од коалицијата „Морамо“, Милорад Мрѓа и претседателот на локалниот совет од Српската радикална партија, се снимени додека се тепале, додека граѓаните биле шокирани од овој момент.

Според неофицијалните информации на nova.rs, тие физички се пресметале поради несогласување за косовското прашање.

Засега не е познато дали “тепачите” биле приведени во полиција, додека на крајот интервенирало трето лице за да ја смири ситуацијата.

Видеото за неколку минути стана вирално, додека многу коментатори напишаа сатирични коментари за овие двајца српски политичари.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.