Момците се „препотуваат“ од оваа сцена: Се соблече најубавата актерка и ја покажа заводливата фигура!

news
Advertisement

Актерката Теодора Бјелица моментално одмора на море, а на социјалните мрежи ја искористила можноста да сподели фотографии во костим за капење кои ги оставаат мажите без здив.
За неа најпрвин слушнавме како за ќерка на актерката Гордана Бјелица која се прослави со улогата на секретарката на Бебе во серијата „Среќни луѓе“, а потоа нејзината кариера тргна во нагорна линија.

Advertisement

Соработуваше со Сека Саблиќ, Цеца Бојковиќ и Марко Јанкетиќ во серијата „Тројца мажи и тетка“, а во филмот „Јужен ветер“ се појави рамо до рамо со Милош Биковиќ. А моментално ја гледаме во популарната серија „Воздухопловци“.

Иако е доста успешна во светот на глумата, подеднакво е застапена и во светот на модата, каде ретко која актерка може да ѝ парира. Често се фотографира за разни светски списанија, а неодамна беше и на насловната страница на американскиот моден магазин „Гледис“.
Актерката веќе неколку дена ужива на море, по што се враќа во Србија за да продолжи да работи на нови проекти.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.