Палчо “лета” кон Скопје. Еве каде ќе биде испратен

news
Advertisement

Љупчо Палевски е на пат од Истанбул кон Скопје- директно ќе го пренесат во Шутка

Advertisement

Првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски-Палчо пристигнува во Македонија со комерцијален лет од Истанбул.

Палевски вечерва ќе биде екстрадиран од Турција со редовен лет од Истанбул на скопскиот аеродром во 19:30 часот.

Потоа веднаш ќе биде спроведен во Истражниот затвор Скопје во Шуто Оризари, дознава Канал 5.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.