Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

news

Ky është parashikimj i motit për ditën e sotme
Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor, në pjesët perëndimore erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 24 deri në 31 gradë, shkruan Alsat.

Advertisement

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell, do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.