Ky është parashikimi i Motit për sot

news
Advertisement


Parashikimi i Moti sot paradite do të jetë me diell mte vranësira të vogla deri mesatare. Në orët e pasdites dhe të natës në shumë vende moti do të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Lokalisht proceset do të jenë në formë të motit të keq me shi të rrëmbyeshëm intensiv, erë të fuqishme, shkarkime elektrike dhe breshër.

Advertisement

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri 20, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 25 deri 34 gradë. UV=7.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.