Mërgimtarja: Fëmijëve ua kam lënë emrat e Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

news
Advertisement

Një çift mërgimtarë nga Kosova, i kanë emëruar dy fëmijët e tyre me emrin e presidentss së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti.
Në një prononcim për televizionin Kanal 10, nëna e fëmijëve thotë se kanë pasë dëshirë që fëmijët e tyre t’i emërojnë me emrin Vjosa dhe Albin.

Advertisement

“Vajza na ka lind më 2021 dhe ja kemi lënë emrin Vjosa Osmani, si presidentja jonë e dashur. Djali na ka lind më 2020, edhe atij patëm qef me ja lon emrin e kryeministrit tonë, Albin Kurti”, tha ajo.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.