Ronaldo “ngushëllohet” me rrjetet sociale, këta janë 10 futbollistët me më shumë ndjekës

news
Advertisement

Ndoshta një nga ndryshimet më të mëdha midis futbollit në vitet e para të këtij shekulli dhe tani është ndikimi i mediave sociale.

Advertisement

Platformave e ndryshme të medieve sociale si Facebook, Twitter, Instagram dhe TikTok, u ka krijuar mundësin fansave në dekadën e fundit që të kenë “akses” të drejtpërdrejtë për të qenë sa më afër lojtarëve të tyre të preferuar.

Mediet sociale kanë pasur ndikimin e tyre te lojtarët, pasi ata janë gjithmonë aktiv për të treguar pothuajse gjithçka nga jetesa e tyre dhe popullariteti është rritur ndjeshëm, duke krijuar në një mënyrë një “mini-kampionat”.

Kur flasim për këtë temë, Cristiano Ronaldo është “numri një”, një formë ngushëllimi për momentin, pas zhurmës së krijuar në merkato. Pas portugezit renditet rivali i përjetshëm Leo Messi, ndërsa podiumi plotësohet nga braziliani Neymar.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.