Video/ Po martoheshin, nusja dhe dhëndri “llom” me grushte para dasmorëve

news
Advertisement

Traditat e dasmave në mbarë botën kanë ritualet e tyre.
Një ritual i çuditshëm në Nepali ka pushtuar rrjetin.
Videoja tregon se si një nuse dhe një dhëndër kapen me grushte gjatë ceremonisë së tyre martesore.

Advertisement

Ata shihen pranë mandapit të veshur me veshje tradicionale indiane.
Në një moment kur çift nis ritualin e të ushqyerit me njëri-tjetrin, krejt papritur nusja dhe dhëndri nisin të zihen me njëri-tjetrin.
Në fund të videos dhëndri shihet duke buzëqeshur teksa gruaja me forcë përpiqet ta ushqejë.

https://static.joq-albania.com/imagesNew/2022/08/291747438_767749684230338_1438463182388651947_n.mp4?_=1

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.