Во сообраќајка на патот Македонски Брод-Кичево загина 44-годишна жена

news
Advertisement

Вчера во 20.15 часот во СВР Охрид било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод – Кичево, кај крстосницата за селото Лисичани, патничко возило „бмв” со регистарски ознаки од Македонски Брод, управувано од С.А.(45) од село Пласница, излетало од коловозот.

Advertisement

Возачот, сопатничката Е.А.(44) и уште една малолетна сопатничка од истото село биле пренесени во Општата болница во Кичево, каде Е.А.(44) починала, а кај С.А. и другата сопатничка биле констатирани тешки телесни повреди.
Увид на местото на несреќата извршиле Јавен обвинител и полициски екипи.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.