Жена родила близнаци, таткото видел едно бебе и веднаш побарал развод

news

Меланија и Џон се пар неколку години, а во вечна верност се венчаа пред три години. Тие немаа бебе долго време и беа речиси очајни.

Advertisement

Сепак, судбината решила да им се насмевне и набрзо тестот ги покажа двете линии за кои сонуваа, а кои најавуваа дека семејството ќе набабри барем уште еден член.

Бременоста на Мелани помина добро, но парот доби изненадување на ултразвук. Се испостави дека жената е бремена не со едно, туку со две бебиња. Идните родители беа над Месечината со среќа.

Тогаш не ни помислувале дека второто бебе ќе им го уништи семејството и нивната среќа.Кога Мелани се породила со солзи го молела Џон да не доаѓа во болница за да ги види неа и бебињата. Долго време се збуни зошто неговата сопруга имала такво барање, но и покрај се решил да оди да се види со својата сакана.

Кога отишол во болничката соба, ја здогледал Мелани во солзи, со две креветчиња до неа. Во првиот лежеше розово и слатко момченце.Џон му пријде на второто со насмевка и таму го чекаше страшно изненадување. Во втората лулка беше бебе со темна кожа. Тој едноставно не знаеше што да мисли.
И лекарите беа збунети. Никогаш не виделе ваков феномен – близнаци толку различни едни од други Најпрво сите мислеа дека темна боја на бебето е префрлено во болница. Џон и Меланија направија ДНК тест кој докажа дека и двете деца се на Меланија.

Сепак, тоа било само првото бебе на Џон.Потоа Меланија му признала на Џон дека го изневерувала со нивниот црнец сосед Лутер. Џон веднаш поднел барање за развод.

Така, неверојатна генетска случајност ја реши судбината на некои невини деца и нивните родители.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.