Земјотрес во Хрватска

news
Advertisement

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Хрватска.

Advertisement

Според хрватските медиуми, земјотресот е регистриран во 17 часот и 30 минути, а епицентарот бил на два километри североисточно од Поповача.

Засега нема информации за жртви и причинета материјална штета.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.