Маж пронајден починат во стан во Гостивар

news
Advertisement

Ш.Х. (55) од Гостивар вчера бил пронајден починат во стан на улицата „ЈНА“ во Гостивар.

Advertisement

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информира дека случајот кај нив бил пријавен во 10 часот.

-Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар, а увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар, додава Јосифоски.

По наредба на Јавен обвинител ќе се врши обдукција.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.