НЕВЕРОЈАТНО/ По 5 децении обиди, 70-годишна жена за прв пат стана мајка

news
Advertisement

Пензионерка го роди своето прво дете по 54 години брак.
Чандравати, од Раџастан, Индија, роди машко бебе тешко 3,1 килограми претходно оваа недела.

Advertisement

Сега на 70-годишна возраст, постарата жена и нејзиниот сопруг го дочекаа своето прво дете по успешната рунда на ин витро оплодување (ИВФ).

Тие се обидувале да имаат деца 54 години, пишува The Mirror.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.