Се ожени Јоханес Хан, ова е невестата

news
Advertisement

Австрискиот еврокомесар за буџет Јоханес Хан и поранешната вицеканцеларка Сузане Риес во петокот разменија завети

Advertisement

Вчера се венчавме со семејството и пријателите во Гут Ајдербихл и со нетрпение ја очекуваме заедничката иднина“, објави новопечениот пар.

Свадбата на Хан била истакнати гости а меѓу нив бил и поранешниот австриски канцелар Себастијан Курц

Невестата на своето презиме го додаде и она на сопргугот и сега е Риес-Хан. Тие се запознале преку заеднички пријатели и се во врска од 2015 година. Сузане има 61 година а Јоханес 64./republika.mk/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.