СПАСОВСКИ ВО ЖЕШКО ЛЕТО: Напад на полициски службеник значи напад врз државата

news
Advertisement

Напад на полициски службеник значи напад врз државата, вели министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.
–Не сакам да коментирам судски одлуки, но мора да има построги казни за напади на полиција и користење оружје, смета министерот.
Тој оваа поента од синоќешното интервју на ТВ Канал 5 во емисијата Жешко лето вечерва ја објавува и на својот профил на Фејсбук.

Advertisement

Убаво е тоа што министерот ја брани полицијата, но ќе беше демократ и поентата ќе му беше комплетна ако кажеше дека построги казни треба и за полициските службеници кои ги пречекоруваат своите овластувања кон граѓаните. Таква слики и снимки имаше и од интервенциите на полицијата во неодамнешните протести во Скопје против францускиот предлог.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.