Шок на Сантијаго Бернабеу: Муриќи го совлада Куртоа и ја доведе Мајорка во водство (ВИДЕО

news
Advertisement

Реал Мадрид и Мајорка во моментов го играат натпреварот од петтото коло во шпанската Ла Лига.

Advertisement

Јасно е дека кралскиот клуб е голем фаворит на овој дуел и се освен победа на Реал би било голема сензација.

Сепак, во првото полувреме работите не функционираа баш според очекувањата за Реал Мадрид, а Мајорка успеа да го искористи тоа.

Во 36. минута гостите успеаја да го шокираат Сантијаго Бернабеу и да поведат на овој натпревар.

Во центарот на вниманието беше напаѓачот Муриќи кој успеа да го совлада Куртоа и да погоди за 0:1 и големото славје на играчите и малкуте навивачи на Мајорка.
Сигурно е дека Реал сега ќе тргне со сите сили за пресврт и ќе биде интересно да се види дали Мајорка ќе може да издржи и да направи големо изненадување.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.