Drejtori i Policisë demanton lajmet se ka policë të plagosur në veri

news
Advertisement

Drejtori i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti ka thënë për Gazetën Nacionale se janë detyruar që t’i bllokojnë vendkalimet kufitare.
Shkak për këtë sipas tij, është bllokimi i rrugëve.

Advertisement

Në një prononcim për Nacionalen, Mehmeti tha se nuk ka polic të lënduar e as qytetar të plagosur.

Një polic e dy serbë të plagosur nga gjuajtjet me armë zjarri mes policisë dhe barrikaduesve

“Disa bllokada i kanë vendosur qytetarët atje në Veri, andaj jemi detyru me i mbyll vendkalimet kufitare deri në momentin kur të lirohet rruga. Nuk ka polic të lënduar e as qytetar të lënduar’’, tha Mehmeti.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.