Faturat e larta të rrymës, gruaja e kalon ditën në qendra tregtare për t’u ngrohur

news
Advertisement

Një nënë që nuk mund të përballojë të ngrohë shtëpinë e saj për shkak të krizës së kostos së jetesës, thotë se i kalon ditët në qendra tregtare për t’u ngrohur.

Advertisement

Margaret Morris nga Anglia, e dëshpëruar nuk e ka ndezur ngrohjen në shtëpinë e saj për katër vjet për shkak të faturave të larta.

51-vjeçarja ndan shtëpinë e saj me djalin e saj 21-vjeçar Scott, por përdor një matës pagese dhe pretendon se ngrohja mund të kushtojë deri në 10 funte për disa orë, raporton Daily Record, transmeton Klankosova.tv.

Margaret tha: “Unë në thelb nuk mund të përballoj të ngroh shtëpinë time. Nëse dua të nxehem, shkoj te mamaja ime ose shëtis nëpër qendrat tregtare. Ka shumë të tjerë në të njëjtën situatë, por ata nuk do ta pranojnë kurrë. Njerëzit që njoh nuk duan të shkojnë në shtëpi sepse nuk kanë ngrohje. Duhet të ketë vende ku njerëzit mund të shkojnë ku mund të dalin nga i ftohti dhe të kenë pak ngrohtësi”.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.