Këta janë të rinjtë që rrahën Live Luigj Markun, i kishin bërë be që do ta kapnin

news
Advertisement

Sipas informacioneve për JOQ Albania, është zbuluar identiteti i dy të rinjve shqiptarë që i dhanë një mësim Luigj Markut.

Advertisement

Bëhet fjalë për dy të rinj nga Kosova të cilët kanë gjurmuar Markun në kohën kur ka dalë live në llogarinë e tij në TikTok dhe e kanë dhunuar.

Të njëjtat burime konfirmojnë se bëhet fjalë për bandën e një shqiptari nga Kosova të quajtur Fitim.

”Fitimi nga kosova ishte futur me kta live, gashi quhet ky mjekroshi, se kta jan si band kan gjith ato miliona, i shpenzojne kot dhe i kishin ber be qe do ta kapnin”.

Ngjarja ndodhi pak ditë më parë në një park të Dublinit, teksa ekstremisti shante myslimanët Live. Rikujtojmë se Marku është në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare për për veprat penale të thirrjes dhe nxitje për kryerjen e veprimeve ekstremiste./joq-albania.com/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.