Moti sot në Maqedoni me diell dhe temperatura deri në 39 gradë

news
Advertisement

Parashikimi i Motit për ditën sotme në Maqedonin e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare, ndërsa pasdite në disa vende me vranësira të shtuara. Do të fryjë erë veriore e dobët deri mesatare, herë pas here e fortë.

Advertisement

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 20, ndërsa ajo maksimale prej 32 deri në 39 gradë. Indeksi UV do të jetë 8.

Në Shkup mot i ngjashëm me erë mesatare veriore. Temperatura minimale do të jetë rreth 17, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 37 gradë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.