Tra gjike: I vr ari në Lipjan është 22-vjeçar, ja emri i tij!

news
Advertisement

Një i ri është vra rë mbrëmë në Lipjan, e dy persona të tjerë janë pla gosur. Rasti ka ndodhur në një lokal në rrugën “Lidhja e Prizrenit”.

Advertisement

“Neutral.al” mëson përmes burimeve se i v rari është një 22-vjeçar.

Inicialet e të v rarit janë D.G. Vrasja ka ndodhur në një lokal.

Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, përmes raportit 24 orësh.

“VRA SJE E RËNDË & LËNDIM I RËNDË TRUPOR-Rr. L. Prizrenit, Lipjan 05.08.2022-23:40. Është raportuar se pas një konflikti verbal dhe fizik, dy të dyshuar meshkuj kosovarë kanë qëlluar me ar më zjarri tre vik tima meshkuj kosovarë dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Vikt imat janë dërguar në QKUK, ku njëri prej tyre duke mos i përballuar lëndimeve të marra ka ndërruar jetë, vde kjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor. Njësit relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku si prova materiale janë sekuestruar, tri gëzhoja, një predhë dhe një fragment metali. Dy të dyshuarit gjenden në arrati, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.