Ибрахимовиќ: Се уште сум гладен и не размислувам да го напуштам фудбалот

news

На Златан Ибрахимовиќ му треба уште малку трпение пред да се врати во тимот.

Advertisement

Добро сум, има уште малку време до враќањето во групата со тимот, но важно е прво да се чувствуваме добро, а потоа да се вратам во игра“, изјави Ибра.

„Во иднина можеби ќе станам тренер, но не сакам сега бидејќи од мене е да се откажам од фудбалот. Сè уште сум гладен и мојата желба е да продолжам да бидам успешен.

Барам резултати од соиграчите секој ден, на тренинзите и на натпреварите, но и дисциплина. Би било добро да стигнеме до нокаут фазата од Лигата на шампионите, но за тоа ни треба многу посветеност“, изјави шведскиот напаѓач.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.