Претрес во Штип – Уапсен дилер со дрога

news
Advertisement

По претходна наредба на Основниот суд во Штип, полицијата денеска изврши претрес во дом на штипјанец, каде била пронајдена марихуана.

Advertisement

Како што соопшти МВР, по претресот уапсен е М.Д. (34), во чиј дом, во помошни простории, е пронајдена марихуана.

-Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираше МВР. Приведениот од претходно е познат на полицијата.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.