Приведен крадец од Куманово

news
Advertisement

На 30.07.2022 во 21.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.И.(30) од Куманово. Тој се сомничи дека на 27.07.2022 со употреба на сила влегол во деловен објект на улицата „Иво Лола Рибар“ во Куманово и одзел предмети.

Advertisement

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава./centar.mk/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.