СДСМ: Народот е за, а Мицкоски е против ЕУ, заедно со Апасиев

news
Advertisement

СДСМ соопшти дека на ниту еден политичар не му личи да шири невистини на најголемиот национален и државен празник, Илинден.

Advertisement

„Но, кога е Мицкоски во прашање нема ништо свето ниту значајно за него.

Граѓаните се за ЕУ.

Само Мицкоски е против ЕУ, заедно со неговиот партнер Димитар Апасиев, кој за Илинден си се шета низ улиците на една соседна држава“, се вели во соопштението на СДСМ.

СДСМ смета дека тоа е друштво против ЕУ кое брани туѓи интереси.

„Северна Македонија почна преговори со ЕУ и враќање назад нема да има, ниту пак скршнување лево или десно од европскиот пат а најмалку кон Исток“, велат од партијата.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.