Сообраќајна несреќа во струмичко, тешко повредено едно лице

news
Advertisement

Собраќајна несреќа се случила во струмичко, повредени се три лица.

Advertisement

-На 07.08.2022 во 01.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат с.Вељуса- с.Ангелци, струмичко, патничко возило „форд фокус“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Р.Н.(22) од с.Робово, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.М.(22)од с.Вељуса, а со телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот И.М.(20) од Струмица, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица. – информираат од МВР
/Vecer.press/

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.