10 plumba në drejtim të barkës së policisë, dalin detajet e para nga sulmi në Ujman

news
Advertisement

Policia e Kosovës është sulmuar sot me armë zjarri, derisa ka qenë duke vendosur një barkë patrulluese në Liqenin e Ujmanit.

Advertisement

Sipas Policisë afërsisht 10 të shtëna të njëpasnjëshme nga pjesa tjetër e liqenit kanë goditur afër barkës së Policisë

Sipas Policisë, persona të lënduar nuk ka, shkruan Insajderi.

“Sot, më 06.08.2022 rreth orës 11:25, njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit (SPMK) Zubin Potok, derisa ka qenë duke vendosur një barkë patrulluese në Liqenin e Ujmanit është sulmuar me armë zjarri.

“Njësia policore ka njoftuar se në drejtim të tyre ka pasur të shtëna me armë. Kanë qenë afërsisht 10 të shtëna me armë zjarri. Të shtënat kanë qenë të njëpasnjëshme, nga pjesa tjetër e liqenit dhe kanë goditur afër barkës së policisë. Nga këto të shtëna nuk ka persona të lënduar”, thuhet në njoftim.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.