500 МИЛИОНИ СЛЕДБЕНИЦИ: Роналдо го урна рекордот!

news
Advertisement

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е првиот човек во светот кој има 500 милиони следбеници на Инстаграм

Advertisement

Најблиску до таа бројка е аргентинскиот ас Лионел Меси со 376 милиони следбеници.

 

https://www.instagram.com/p/ClMCaitIPXm/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

 
Двајцата играчи имаат повеќе следбеници од светските познати личности како Кајли Џенер, Селена Гомез и Двејн Џонсон.

Кајли Џенер има 372 милиони следбеници, четири милиони помалку од Меси. Селена Гомез ја следат 357 милиони луѓе.

Двејн Џонсон има 348 милиони следбеници на Инстаграм.

Кристијано заработува многу пари од Инстаграм, а се проценува на околу 2,3 милиони долари од спонзорирана објава.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.