“Çmendet” deputeti rus, kërcënon LIVE gazetarin gjerman: Do vijmë t’ju vr*asim të gjithëve

news
Advertisement

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë një emisioni LIVE, ku një deputet rus ka kërc*ënuar me jetë një gazetar gjerman.
Aleksey Zhuravlyov, një anëtar i parlamentit rus dhe një aleat i presidentit rus Vladimir Putin, së fundmi kërc*ënoi se do të vr*iste një gazetar gjerman që mbulonte luftën midis Rusisë dhe Ukrainës.

Advertisement

Që kur Putini nisi pushtimin e Ukrainës më 24 shkurt, Kremlini ka god*itur lirinë e shtypit dhe të shprehjes në Rusi, ndërsa ka ndjekur penalisht ata që flasin kundër luf*tës. Ndërkohë, televizioni i mbështetur nga Kremlini është bërë një shpërndarës kryesor i propagandës pro-luf*tës, që shpesh përmban kërc*ënime kundër Perëndimit.
Kushtetuesja nuk po vendos pas manipulimit me vota nga Lista Serbe – a rrezikon rasti Berisha& Kinolli ta rrëzojë Qeverinë Kurti?

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.