Ky do të jetë moti për sot

news
Advertisement

Parashikimi i Motit sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Në orët e pasdites dhe në mbrëmje do të ketë reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Në  disa vende moti do të jetë në formë të motit të ligë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 28 deri në 36 gradë,

Advertisement

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Gjatë orëve të pasdites dhe në mbrëmje moti do të jetë jo-stabil, me reshje të shiut, bubullima dhe erë e përforcuar. Temperatura minimale do të jetë 18 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.