Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

news
Advertisement

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veri-lindorë.

Advertisement

Pasdite, kryesisht në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullimave. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 29 deri në 37 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 35 gradë Celsiusë

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.