“Motra e kërkon në gjumë”, rrëfehet djali i shqiptares së vrarë në Greqi: Babai vinte i dehur, nuk punonte

news
Advertisement

Autori i vrasjes së 41-vjeçares shqiptare në Tsilivi të Zakynthos, është dërguar në prokurorinë publike të Plimmeliodikon, Zakynthos ditën e sotme. Prokurori i Zakynthos ngriti një ndjekje penale për vrasje nga pakujdesia dhe i dha afat 49-vjeçarit për të kërkuar falje deri të premten e ardhshme.

Advertisement

Në prani të forcave të shumta policore, 49-vjeçari u dërgua nga dera e pasme e gjykatës së Zakinthos në zyrën e hetuesisë për të kërkuar falje. Që në orët e para të mëngjesit jashtë gjykatës ishin mbledhur qytetarë, mes tyre edhe disa gra, të cilat mbanin në duar pankarta për vrasjet e bashkëshortëve.

Bëhet e ditur se djali 20-vjeçar i 41-vjeçares që u vra nga bashkëshorti i saj ka qenë jashtë gjykatës së Zakynthos. I riu ka dashur të jetë “i pranishëm” në momentin kur babai i tij do të futej brenda për të kërkuar falje për krimin që tronditi mbarë Greqinë.

Dua të shoh reagimin e tij, nuk e di… Erdha kështu, u ndjeva sikur duhej të vija, të isha këtu, të shikoj si e bëri ky njeri një gjë të tillë.
Ai ka treguar se ka kontaktuar me vëllezërit e motrat e tij, të cilët ndodhen në shtëpinë e një të afërmi në Lamia dhe sipas asaj që i ka thënë kushëriri, motra e tij ishte duke fjetur dhe kërkonte nënën e tyre në gjumë. Më tej ai ka thënë se disa herë ka tentuar ta parandalojë këtë sjellje nga babai i tij, por ai nuk ka dëgjuar.

Ai dehej, vinte në shtëpi dhe ishte i dehur, nuk dëgjonte askënd, madje as fëmijët e tij. I harxhonte kot paratë, në vend që të ndihmonte, të bënte diçka më të mirë për fëmijët e tij. Vetëm mamaja punonte dy punë për t’ia dalë mbanë… Të gjitha shpenzimet e shtëpisë, gjithçka, mamaja e mbante një person të tillë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.