Parashikimi i motit për ditën e sotme

news
Advertisement

Parashikimi i motit do të jetë Me diell dhe vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Fryn erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 29 deri në 37 gradë. UV=8

Advertisement

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga veriu.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 35 gradë.

Deri të shtunën do të mbajë mot stabil dhe i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Gjatë fundjavës pasdite dhe në mbrëmje do të ketë zhvillim të jostabilitetit lokal me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë. Të dielën do të fryjë erë e fortë veriore e cila do të bëjë që temperatura të bjerë me 2 deri në 4 gradë.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.