Ronaldo nxjerr në shitje aeroplanin 20 milionësh

news
Advertisement

Cristiano Ronaldo e ka nxjerr në shitje avionin e tij privat.

Advertisement

Fluturakja e llojit “Gulfstream G200”, e kap vlerën e 20 milionë eurove.

Aeroplani ka dy motorë dhe është blerë nga CR7 në vitin 2015-të.

Duket se tani për shkak të rritjes së familjes po kërkon një mjet fluturimi më të madh.

Siç dihet, fituesi i pesëfishtë i “Topit të artë”, aeroplanin e ka ndër mjetet më të përdorshme për transport.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.