Sulm kafshëror ndaj gjyqtares, një futbollist e godet shumë fort në kafkë: ajo bie përtokë (PAMJET)

news
Advertisement

Nga Argjentina vijnë skenat e dhunës shtazarake që pa si viktimë një arbitër futbolli, i goditur pabesisht nga pas nga një grusht aq i egër sa frikacak ndaj saj nga një futbollist. Një episod i pashpjegueshëm, i ndodhur të dielën në një ndeshje të luajtur në provincën e Buenos Aires, e vlefshme për një turne rajonal.

Advertisement

Në ndeshjen ndërmjet Deportivo Independencia-s dhe Garmense, gjyqtarja Dalma Magali Cortadi përjashtoi lojtarin e Garmense-s, Cristian Tirone për protesta, pasi ai u thirr për një faull.

Në fund Tirone arriti të çlirohej dhe arriti nga pas Cortadi, duke i dhënë një grusht të frikshëm kafkës nga lart poshtë, duke e goditur edhe pas shpine! Gruaja u rrëzua përtokë, duke u ngritur menjëherë, por u trondit e tronditur, por humbi ndjenjat.

Ndërkohë, dy arbitrat e linjes – një burrë dhe një grua – u përpoqën të largonin sulmuesin, rrëmbimi i të cilit është edhe më i pashpjegueshëm duke qenë se ekipi i tij në atë moment po fitonte 2-1 dhe arbitri thjesht kishte fishkëllyer. -faull në fushë.

Ndeshja u ndërpre menjëherë dhe 34-vjeçari Tirone u ndalua në fushë nga policia, pavarësisht se rezistoi me dhunë. Më pas, futbollisti u ndalua në komisariatin lokal të dielën mbrëma.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.